Jak nie należy wdrażać systemu klasy ERP

Wdrożenie nowego oprogramowania jest bardzo ważną i ogromną inwestycją biznesową. Nowoczesne systemy ERP umożliwiają przedsiębiorstwu konkurowanie w dynamicznym środowisku biznesowym. Pomimo ciągłego rozwoju technologicznego, sam proces wdrożenia nie jest prosty i rodzi szereg problemów. Przejście z jednego systemu na inny jest przedsięwzięciem czasochłonnym i wiąże się z wieloma wyzwaniami. Nieprawidłowo wdrożony system klasy ERP:

• może doprowadzić do ogromnych strat finansowych, 

• wprowadzenia chaosu w organizacji, 

• zmniejszenia efektywności oraz zaangażowania pracowników. 

Błędnie przeprowadzone wdrożenie skutkuje mniejszą wydajnością pracy, odbiera nowe możliwości związane z automatyzacją procesów, a także z utrzymaniem rentowności i płynności finansowej.

Natalia Tobera, specjalista ds. analiz produkcyjnych, w artykule pt. Jak nie należy wdrażać systemu klasy ERP przedstawia błędy popełniane przy wdrożeniach systemów informatycznych klasy ERP w przedsiębiorstwach. Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu magazynu „Controlling i Zarządzanie” nr 6(50)/2022 

Zapraszamy do lektury najnowszego magazynu „Controlling i Zarządzanie”

Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! 

https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/prenumerata 

News