Czy controlling jest potrzebny w instytucjach naukowych?

Choć zadaniem instytucji naukowych jest rozwój nauki, nie mogą one obejść się bez działań takich, jak pozyskiwanie funduszy. Bez odpowiedniego wsparcia nie jest to łatwe, zarówno w realizacji, jak i zarządzaniu oraz analizie. 

Pracownicy nie mieli pewności, czy zastosowane podejście projektowe, uwzględnia wszystkie aspekty rozliczania kosztów. Jedyne testy, jakie można było wykonać, to rozliczenie „po nowemu” wybranych projektów z ubiegłych lat. Dopiero wtedy, kiedy porównanie wyników obu metod dało ten sam rezultat, zespół podszedł z wiarą i większym zaangażowaniem do stosowania modeli projektowych.

Czy wdrożenie controllingu w zakresie zarządzania projektami naukowymi pomaga pracownikom instytutu naukowego w rozliczaniu realizowanych zadań?  

Przemysław Mirecki Assecco Business Solutions w artykule pt. Czy controlling jest potrzebny w instytucjach naukowych? przedstawia wdrożenie systemu informatycznego wspomagające realizację projektów naukowych w jednej z instytucji naukowych. Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu magazynu „Controlling i Zarządzanie” nr 1(51)/2023.

Zapraszamy do lektury najnowszego magazynu „Controlling i Zarządzanie” https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/.

Zajrzyj i poznaj nas na stronie: https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/biblioteka-wydan 

Zachęcamy do ciekawej lektury i prenumeraty magazynu zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.

Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! 

https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/prenumerata 

News

2022-05-05
Controller 5.0
2021-09-28
Dr Marta Celej