W Polsce jesteśmy na wstępnym etapie wdrażania narzędzi AI w finansach i w controllingu. Na razie menedżerowie uczą się ich, testują, wdrażają na małą skalę w bezpiecznych obszarach, aby ustrzec się ryzyka wycieku ważnych danych, naruszenia cudzych praw czy nadwerężenia reputacji marki. Co ciekawe, w podstawowych wersjach są to narzędzia tak tanie i proste, że pracownicy często najpierw wykupują dostęp do prywatnego użytku, a dopiero potem przenoszą doświadczenia na firmę i zaczynają wprowadzać do wybranych obszarów, już w wersjach przeznaczonych do korporacyjnego użytku.
W artykule zebrane są zgrubne ramy umiejętności korzystania ze sztucznej inteligencji (AI), aby pomóc menedżerom je opanować, zarówno w ich domenie zawodowej, jak i ogólnie – w biznesie oraz w życiu pozazawodowym. Warto je sobie przyswoić.
Jak korzystać ze sztucznej inteligencji?
Choć już z nami kolejna udana konferencja ,,Azymut dla CFO” podczas której dużo mówiono o sztucznej inteligencji to Iwona D. Bartczak, Klub Dyrektorów Finansowych „Dialog” www.kdfdialog.org.pl, www.dfe.org.pl pi sze o aspektach wdrożenia sztucznej inteligencji w przedsiębiorstwie w artykule pt. Rekomendacje stosowania AI w finansach i controllingu . Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu magazynu Controlling i Zarządzanie nr 2(58)/2024.
Przeczytaj też:
Małgorzata Latuszek, Paweł Sieniawski, AI w akcji! Cztery zastosowania sztucznej inteligencji w finansach
Witold Kilijański, Co AI i inne nowości technologiczne zmienia w controllingu w najbliższej przyszłości (kilka przemyśleń po kongresie ICV 2023)
Skorzystaj z praktycznej wiedzy autorów artykułów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami.
Zapraszamy do lektury najnowszego magazynu Controlling i Zarządzanie.
Zajrzyj i poznaj nas na stronie: https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/biblioteka-wydan
Zachęcamy do ciekawej lektury i prenumeraty magazynu zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.
Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem!