Czy warto kupić mieszkanie na wynajem jako inwestycję przynoszącą zwrot z kapitału?

W świecie zaburzeń gospodarczych i politycznych, wielkiej niepewności inwestycyjnej – nazwijmy to wprost: wielkiej niepewności co do przyszłości – zarówno osoby prywatne, jak i biznes, poszukują „bezpiecznych inwestycji”. Takimi bezpiecznymi inwestycjami wydają się nieruchomości, w tym np. mieszkania na wynajem. Problem jednak polega na tym, że rynek nieruchomości w Polsce jest nieco rozpędzony, a ceny za nieruchomości – wysokie. Jednakże wielu Polaków i wielu właścicieli przedsiębiorstw w Polsce zastanawia się, czy kupno nieruchomości, aby na niej zarabiać w przyszłości, to dobry pomysł. Nie da się ukryć, że jest to dziś w naszym kraju inwestycja… modna.  

Kiedy opłaca się kupić mieszkanie na wynajem?

Maciej Skudlik, ekspert w dziedzinie ekonomii, doradca gospodarczy, w artykule pt. Czy warto kupić mieszkanie na wynajem jako inwestycję przynoszącą zwrot z kapitału? analizuje zwrot z inwestycji zakupu mieszkania na wynajem. Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu magazynu „Controlling i Zarządzanie” nr 4(54)/2023 

Skorzystaj z praktycznej wiedzy autorów artykułów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami.

Zapraszamy do lektury najnowszego magazynu „Controlling i Zarządzanie”

Zajrzyj i poznaj nas na stronie: https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/biblioteka-wydan 

Zachęcamy do ciekawej lektury i prenumeraty magazynu zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.

Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! 

https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/prenumerata 

News

2024-04-29
Skuteczny CFO