Czy i kiedy zatrudnić dyrektora finansowego w przedsiębiorstwie?

„Zewnętrzny dyrektor finansowy”, „dyrektor finansowy na godziny”, „CFO na godziny” to określenia, które coraz częściej można spotkać na rynku usług doradczych. Oferta kierowana jest do mniejszych firm i organizacji, które nie potrzebują pełnoetatowego, wysoko wykwalifikowanego dyrektora finansowego, ale wymagają wsparcia w zarządzaniu finansami. Rozpoczynając i prowadząc działalność, właściciele firm często zlecają na zewnątrz prowadzenie spraw księgowych i podatkowych, korzystają też z zewnętrznej obsługi prawnej. Model ten pozwala na dostosowanie zakresu usług do bieżących potrzeb i optymalizację kosztów działalności. 

Kiedy zatrudnić dyrektora finansowego?

Rafał Wilczyński, ekspert w dziedzinie finansów, dyrektor finansowy, w artykule pt. Rola i zadania zewnętrznego dyrektora finansowego w przedsiębiorstwie przedstawia za i przeciw zatrudnienie zewnętrznego dyrektora finansowego oraz jego zadania. Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu magazynu Controlling i Zarządzanie nr 6(56)/2023 

Przeczytaj też:

Bartosz Radziszewski Strażnik równowagi celów krótko i długoterminowych 

Bartosz Gayer Komunikacja pomiędzy CFO, a głównym księgowym - godzenie sprzeczności czy budowanie-synergii  

Zapraszamy do lektury najnowszego magazynu Controlling i Zarządzanie

Zajrzyj i poznaj nas na stronie: https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/biblioteka-wydan 

Zachęcamy do ciekawej lektury i prenumeraty magazynu zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.

Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! 

https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/prenumerata 

News

2024-04-29
Skuteczny CFO