Finanse i controlling jako inicjator digitalizacji – aktywne przywództwo czy neutralna obserwacja

Digitalizacja i nowe trendy technologiczne to dziś obowiązkowy temat pojawiający się w większości firm. By zachować konkurencyjność i spełnić oczekiwania klientów, wymagane są analiza, rozwaga oraz nierzadko zdecydowane inwestycje i wdrażanie konkretnych zmian. 

• Kto zatem powinien uczestniczyć w tym procesie? 

• Kto powinien inicjować zmiany oraz wspierać rzetelnymi analizami w taki sposób, żeby inwestycje dawały wartość dla organizacji i klientów, a także przynosiły realne korzyści? 

• Jaką rolę powinny odgrywać finanse i controlling w całym procesie oraz jak monitorować skuteczność realizowanych działań? 

W Santander Bank Polska od lat są digitalizowane procesy, ulepszając usługi bankowe dla klientów, a finanse i controlling są aktywnym partnerem biznesowym w całym procesie. 

O tym, jak zbudować taką rolę działów finansowych i działu controllingu pisze Szymon Szawerna, Dyrektor Biura Alokacji Kosztów w Departamencie Zarządzania Kosztami Santander Bank Polska S.A. w artykule pt. Finanse i controlling jako inicjator digitalizacji – aktywne przywództwo czy neutralna obserwacja. Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu magazynu Controlling i Zarządzanie nr 1(57)/2024 

Przeczytaj też:

Hubert Rogoziński, FCCA, Biegły rewident, Partner, EY CFO Consulting w artykule pt. Jak odważny CFO może przeformułować swoją rolę, aby poprawić wyniki i odnieść sukces  

Monika Dziwińska Efektywna transformacja zespołu księgowo-finansowego 

Grzegorz Zontek Dlaczego transformacja w obszarze finansów przedsiębiorstwa jest nieunikniona. Dokąd zmierzamy? Skorzystaj z praktycznej wiedzy autorów artykułów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami. 

Zapraszamy do lektury najnowszego magazynu Controlling i Zarządzanie

Zajrzyj i poznaj nas na stronie: https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/biblioteka-wydan 

Zachęcamy do ciekawej lektury i prenumeraty magazynu zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.

Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! 

https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/prenumerata 

News