10 najważniejszych praktyk wizualizacji zarządczego rachunku wyników według IBCS

Rachunki marżowe, czyli wielostopniowe i wieloblokowe rachunki wyników, to najczęściej spotykane raporty w działach controllingu. Różnorodna ich struktura jest efektem dostosowania do specyfiki działalności biznesowej danej organizacji. Jak poprawnie wizualizować te wyniki, aby były one zrozumiałe przez osoby, którym mają służyć? Jak prawidłowo prezentować wyniki finansowe dla właścicieli, zarządu, dyrektorów i kierowników różnych obszarów biznesowych, o różnych kompetencjach? Wśród nich są przecież nie tylko finansiści, ale także inżynierowie, bądź lekarze, informatycy, eksperci sprzedaży i marketingu czy prawnicy.

Edyta Szarska z Controlling Partner, certyfikowany trener IBCS w artykule pt. 10 najważniejszych praktyk wizualizacji zarządczego rachunku wyników według IBCS opisuje kilka najważniejszych praktyk z zestawu zasad IBCS (International Business Communication Standards), które warto wdrożyć prezentując raporty ,,zarządcze”. Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu magazynu „Controlling i Zarządzanie” nr 6(50)/2022.

Przeczytaj też:

Wizualizacja rachunku marż , „Controlling i Zarządzanie” nr 2(46)/2022

Mniej znaczy więcej, czyli o standardach IBCS , „Controlling i Zarządzanie” nr 1(39)/2021

Kiedy tabela, a kiedy wykres, „Controlling i Zarządzanie” nr 1(27)/2019  

Dlaczego mówimy nie wykresom kołowym , „Controlling i Zarządzanie” nr 5(25)/2018   

• 10-najwazniejszych standardów IBCS dla szybkiego i zrozumiałego czytania raportów, „Controlling i Zarządzanie” nr 3(23)/2018 

Zapraszamy do lektury najnowszego magazynu „Controlling i Zarządzanie”

Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! 

https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/prenumerata 

News

2022-05-05
Controller 5.0
2021-09-28
Dr Marta Celej