Magazyn „Controlling i Zarządzanie” wśród naukowców

W dniach 10-12.10.2022 r. odbyła się XXVI Konferencja Rachunkowość a controlling zorganizowana przez Katedrę Rachunku kosztów, Zarządzania podatkami i Controlingu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Konferencja jak zawsze poświęcona jest rozwojowi i problemom controllingu oraz szeroko rozumianej rachunkowości. 

• Controllingu nie da się zaszufladkować. 

• Controlling musi być bezwzględnie elementem zarządzania przedsiębiorstwem. Inaczej będzie bezużyteczny dla menedżera.

Jednym z prelegentów był wydawca magazynu „Controlling i Zarządzanie” dr hab. inż. Roman Kotapski, który wygłosił referat pt. Przegląd dorobku z zakresu rachunkowości zarządczej i controllingu magazynu „Controlling i Zarządzanie” w latach 2015–2022. W referacie została przedstawiona problematyka artykułów z zakresu controllingu, rachunkowości zarządczej, rachunku kosztów i zarządzania, którą przedstawia rysunek. 

Na konferencji jeden z dyrektorów ds. controllingu stwierdził, że ,,świat naukowy jest w swojej bańce”. Wśród autorów artykułów są również naukowcy, którzy na co dzień łączą pracę naukową na uczelni z pracą w lub dla przedsiębiorstw. Mamy nadzieję, że i inni pracownicy naukowi podzielą się swoimi praktycznymi doświadczeniami z naszymi Czytelnikami. Praktyków również zachęcamy do dzielenia się z naukowcami swoimi refleksjami i doświadczeniami. Może to przyczynić się do większej i lepszej współpracy praktyków i naukowców. Inaczej te dwa światy nadal będą się ,,rozchodzić” w różnych kierunkach. Ze szkodą przede wszystkim tak dla nauki, jak i samych naukowców i prowadzonych przez nich badań naukowych.

Wygłoszony referat powstał na podstawie autorskiego artykułu, który został opublikowany, i jest dostępny, na łamach Zeszytów Teoretycznych Rachunkowości https://ztr.skwp.pl/resources/html/article/details?id=230066. Zachęcamy do lektury. 

Tymczasem Redakcja zaprasza do lektury najnowszego magazynu „Controlling i Zarządzanie”.

Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! 

https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/prenumerata 

 

News