Polityka wizerunkowa firmy jako pracodawcy

Istotnym i specyficznym elementem kształtowania się wizerunku firmy w otoczeniu jest to, jak realizuje ona swoje obowiązki w roli pracodawcy. W czasach, gdy ktokolwiek może opiniować i oceniać wszystko, robiąc to anonimowo, zarządzanie reputacją firmy staje się bardzo trudnym wyzwaniem. Opinię o swoim miejscu pracy ma każdy zatrudniony. Czy pracodawca może żyć w przekonaniu, że wystarczy grono osób zadowolonych z pracy w jego firmie, bo przecież one będą najlepszymi ambasadorami firmy w otoczeniu? 

Założenie, że takie osoby będą, z zaangażowaniem w losy firmy, opowiadać o jej zaletach w swoim środowisku, utrwalając w ten sposób pozytywne wyobrażenie na jej temat, może się okazać zgubne. Lepiej wziąć sprawy w swoje ręce, tzn. opracować własną politykę wizerunkową, konsekwentnie realizować przyjęte założenia i sprawdzać jej skuteczność.

Świadomość wizerunkowa pracodawcy?

Agata Pietroń Pyszczek, ekspertka ds. zarządzania zasobami ludzkimi, w artykule pt. Polityka wizerunkowa firmy jako pracodawcy uświadamia, że pracodawca musi dbać sam o swój wizerunek. Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu magazynu „Controlling i Zarządzanie” nr 4(54)/2023 

Przeczytaj też:

Polityka wizerunkowa pracodawcy jako element kreowania biznesowej reputacji firmy 

Kto motywuje pracowników 

Dlaczego wynagrodzenie nie motywuje 

Skorzystaj z praktycznej wiedzy autorów artykułów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami. 

Zapraszamy do lektury najnowszego magazynu „Controlling i Zarządzanie”

Zajrzyj i poznaj nas na stronie: https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/biblioteka-wydan 

Zachęcamy do ciekawej lektury i prenumeraty magazynu zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.

Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! 

https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/prenumerata 

News

2024-04-29
Skuteczny CFO