Zarządzanie procesami jako droga do wyższej produktywności

Na rynek pracy nauczyliśmy się patrzeć jak na największy atut i siłę polskiej gospodarki. Dotychczas wydajność polskiego pracownika rosła szybciej niż jego koszt. Te przyrosty produktywności były też większe niż u pracowników w innych krajach europejskich. Z tego powodu warto było w Polsce inwestować i rozwijać biznesy.

Przyrost produktywności pracownika wynikał głównie z przesuwania się miejsc pracy: przyrastania ich w branżach, które wytwarzają większą wartość dodaną. Branże o niskiej wartości dodanej zamierały, znikały lub były zastępowane importem. Ten mechanizm się wyczerpał. Co więcej, nie będzie można łatwo zatrudniać większej liczby tanich pracowników, bo nie będą oni dostępni na rynku pracy. I tu kłania się temat automatyzacji i technicznego oprzyrządowania pracy.

Jak zwiększyć produktywność?

Bartosz Radziszewski, partner Business Dialog, autor i lider programu Digital Finance Excellence www.dfe.org.pl, w artykule pt. Zarządzanie procesami jako droga do wyższej produktywności odpowiada na to pytanie. Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu magazynu „Controlling i Zarządzanie” nr 2(52)/2023

Przeczytaj też:

Koszty automatyzacji na początek i strategicznie 

Księgowy na współczesne czasy 

Procesowe zarządzanie - żelazne zasady wdrażania 

Skorzystaj z praktycznej wiedzy autorów artykułów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami z których warto skorzystać. 

Zapraszamy do lektury najnowszego magazynu „Controlling i Zarządzanie” 

Zajrzyj i poznaj nas na stronie: https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/biblioteka-wydan 

Zachęcamy do ciekawej lektury i prenumeraty magazynu zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.

Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! 

https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/prenumerata 

News