Budowanie kultury danych w organizacji

Kultura danych określa to, w jaki sposób organizacja potrafi budować wartość biznesową na danych, m.in. poprzez ich odpowiednie zbieranie i zarządzanie nimi, tworzenie produktów, a nawet modeli biznesowych i strategii opartych na danych, czy szerokie wykorzystanie danych w podejmowaniu decyzji od poziomu strategicznego po operacyjny.

• Co zrobić, aby nie tylko mówić o swojej organizacji, że jest data-driven, ale przede wszystkim sprawić, że taką rzeczywiście zacznie się stawać? 

• Jak świadomie rozpocząć proces transformacji swojej organizacji w kierunku kultury szerokiego korzystania z danych do kreowania wartości biznesowej?

Marcin Choiński, Data&AI Director, TVN Warner Bros. Discovery, w artykule pt. Budowanie kultury danych w organizacji przedstawia kluczową wiedzę na ten temat w pigułce. Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu magazynu Controlling i Zarządzanie nr 6(56)/2023.

Zapraszamy do lektury najnowszego magazynu Controlling i Zarządzanie

Zajrzyj i poznaj nas na stronie: https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/biblioteka-wydan 

Zachęcamy do ciekawej lektury i prenumeraty magazynu zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.

Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! 

https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/prenumerata 

News

2024-04-29
Skuteczny CFO