Polskie firmy w modernizacji Ukrainy – czy Polak znowu będzie mądry po szkodzie?

Ukraina to duży rynek, z ogromnym apetytem na rozwój w perspektywie powojennej. Zakończenie działań wojennych przyniesie nieprzebrane możliwości rozwoju dla polskiego biznesu.

Wyniszczona wojną Ukraina będzie nie tyle odbudowywana, co modernizowana. To daje szerokie możliwości, nie tylko na eksport towarów, ale także na inwestycje bezpośrednie i odtwarzanie infrastruktury. Ukraina ma niezbędne zasoby i surowce, ale punktem krytycznym może być dostępność rąk do pracy. 

• Ukraina będzie (już jest) modernizowana, ale czyimi rękami? 

• Czy polski biznes ugryzie swój kawałek tortu? 

Czas jest teraz, a nie po zakończeniu wojny. Mamy know how i dobre relacje, podłoże polityczne nieco osłabło, jednak biznes rządzi się własnymi prawami.

Czy Polak znowu będzie mądry po szkodzie?

Bogusława Rudecka, Dyrektor Centrum Biznesu dla Ukrainy przy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w Warszawie, w artykule pt. Polskie firmy w modernizacji Ukrainy pisze jak nie przespać szansy na współpracę w biznesie w modernizacji i odbudowy Ukrainy po wojnie. Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu magazynu Controlling i Zarządzanie nr 6(56)/2023 

Zapraszamy do lektury najnowszego magazynu Controlling i Zarządzanie

Zajrzyj i poznaj nas na stronie: https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/biblioteka-wydan 

Zachęcamy do ciekawej lektury i prenumeraty magazynu zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.

Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! 

https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/prenumerata 

News

2024-04-29
Skuteczny CFO