Według różnych badań od 30 do 80% menedżerów (w zależności od przyjętych metodologii) doświadcza samotności często lub czasami.
Poprawa jakości życia często wymaga porzucenia dogmatów i przyjętych norm. Trzeba niejednokrotnie wyjść poza strefę komfortu, choć wciąż pozostając w strefie bezpieczeństwa. Samotność daje nam bowiem wrażenie kontroli. Jest to zamykająca się pułapka, w której nam źle, ale boimy się, że na zewnątrz może być jeszcze trudniej. Dlatego tak ważne jest tworzenie wokół siebie kultury, w której ludzie mogą na sobie polegać.
Jakie sytuacje mogą prowadzić do szkodliwej samotności decyzyjnej?
Jakie koszty z nią związane ponoszą firma i menedżer?
Jak sobie z samotnością menedżerską poradzić?
Na te pytania odpowiada Julian Dąbrowski, Kierownik projektów szkoleniowych, Międzynarodowa Platforma Szkoleniowa, w artykule pt. Dlaczego samotność menedżera jest tak niebezpieczna i jak jej przeciwdziałać? Podnieść komfort swojego życia zawodowego i zaoszczędzić dziesiątki godzin – podejmując lepsze decyzje i przeczytaj artykuł. Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu magazynu Controlling i Zarządzanie nr 1(63)/2025
Przeczytaj też:
Jak mądrzy menedżerowie wyhamowuj rozwój firmy ulegając iluzjom
Zapraszamy do lektury najnowszego wydania magazynu Controlling i Zarządzanie
Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! To już ponad 940 ciekawych i praktycznych artykułów pomocnych w pracy.