Coraz bardziej popularnym podejściem staje się koncepcja ESG. Ze względu na zmieniające się warunki środowiskowe, społeczne i ekonomiczne, koncepcja ESG staje się nie tylko sposobem na osiągnięcie sukcesu w biznesie, ale również niezbędnym narzędziem w dążeniu do zrównoważonej przyszłości. Liczne przykłady pokazują, że firmy, które konsekwentnie inwestują w aspekty ESG:
• często osiągają lepsze wyniki finansowe,
• przyciągają bardziej zaangażowanych pracowników,
• zyskują zaufanie klientów oraz inwestorów.
Jakie korzyści niesie ze sobą wdrażanie ESG?
Jakie kryteria są brane pod uwagę w procesie oceny przedsiębiorstw pod kątem zrównoważonego rozwoju?
Jakie wyzwania i możliwości stoją przed firmami, które chcą w pełni uwzględniać aspekty środowiskowe, społeczne i zarządzania w swojej strategii działania?
Na te pytania odpowiada Anna Kołodko, dyrektor ds. Finansów i Administracji, Eurobent Spółka z o.o., w artykule pt. W biznesie nie da się pominąć ESG, jeżeli w przyszłości nadal chcemy wypoczywać nad piękną rzeką … Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu magazynu Controlling i Zarządzanie nr 4(60)/2024.
Przeczytaj też:
Violetta Małek, PLANETA czy ZYSK – dlaczego rola CFO staje się jeszcze bardziej krytyczna dla organizacji przyszłości?
Beata Pruszczyńska, Piąta perspektywa Balanced Scorecard – ESG w praktyce
Witold Kilijański, Ile mamy zielonego w zielonym, czyli dwa słowa o zrównoważonej technologii i paradoksach wdrożenia ESG
Bartosz Gayer, Raportowanie zrównoważonego rozwoju – korzyść i obowiązek liderów . Jakie zmiany niesie ze sobą planowana Dyrektywa CSRD w sprawie sprawozdawczości przedsiębiorstw na temat zrównoważonego rozwoju?
Skorzystaj z praktycznej wiedzy autorów artykułów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami