Sztuczna inteligencja (AI) stała się w ostatnim czasie tematem wielu rozmów, artykułów i konferencji. Jednocześnie niewiele osób zarządzających przedsiębiorstwami zdobyło już praktyczne doświadczenie w zakresie jej wykorzystania. Z tego powodu trudno jest im ocenić, czy AI to tylko chwilowy trend, czy realna możliwość usprawnienia procesów biznesowych i zdobycia przewagi konkurencyjnej. Dyrektor finansowy, pełniąc strategiczną funkcję jako partner zarządu w transformacji technologicznej, może stanąć zatem przed misją sprawdzenia możliwości nowej technologii, oceny skali i sensowności takiej inwestycji oraz bezpieczeństwa jej wykorzystania w firmie.
Piloty są skutecznym sposobem testowania rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji. Zachęcamy do eksperymentowania z nową technologią, zamiast tracenia czasu na analizy i dyskusje. Dzięki temu uzyskacie własną perspektywę, właściwie wybierzecie obszary implementacji i utorujecie drogę dla innowacyjnego wykorzystania AI we własnej firmie.
• Jak się zatem do tego zabrać?
• Czym jest pilot AI i czym różni się od klasycznego wdrożenia?
• Dlaczego CFO decydują się na pilotaże AI?
• Na czym polega pilot AI – na przykładzie testu modelu AccountantX
• Na jakie trudności można się natknąć podczas wdrażania pilota?
• Jakie są kluczowe czynniki sukcesu pilota AI?
• Jakie korzyści odniesie organizacja po zakończeniu pilota AI?
Na te pytania odpowiadają Małgorzata Latuszek, Agnieszka Herbst, Paweł Sieniawski AccountantX / Columb Technologies S.A. w artykule pt. AI w akcji! Jak piloty AI torują drogę do wykorzystania sztucznej inteligencji w firmie . Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu magazynu Controlling i Zarządzanie nr 5(61)/2024.
Przeczytaj też:
Małgorzata Latuszek, Paweł Sieniawski AI w akcji! Cztery zastosowania sztucznej inteligencji w finansach
Zachęcamy do ciekawej lektury i prenumeraty magazynu zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.
Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem!