Home Page
Library
News
Subscription
About Us
search
search
account_circle
Log In
Reading e-edition Controlling i zarządzanie
Price: 45,00 zł
Buy
close
close
shopping_cart
1. Product Selection
account_circle
2. Log In
thumb_up
3. Order Confirmation
credit_card
4. Payment
Single Release
Controlling i zarządzanie
Price:
45,00 PLN
Subscription
Back
Next
1360px
Table of Contents
O TYM SIĘ MÓWI
X edycja Konkursu Dyrektor Finansowy Roku…Jak zwycięstwo w Konkursie wpływa na życie zawodowe laureata?
5 pytań do… Beaty Janowskiej, prokurenta, Dyrektora Finansowego firmy Conbelts S.A.
arrow_forward_ios
Szukasz controllera do swojej organizacji? Wypróbuj nowatorskie i efektywne metody…
Coraz częściej pracodawcy wykorzystują w swoich działaniach rekrutacyjnych różne nowoczesne formy komunikacji marketingowej i PR-owej. Standardem staj...
arrow_forward_ios
WYMIANA DOŚWIADCZEŃ
Elektroniczny obieg dokumentów dla poprawy efektywności działania firmy
Coraz większą popularnością w przedsiębiorstwach cieszy się obecnie elektroniczny obieg dokumentów. Jednak w wielu z nich w dalszym ciągu stosowany jest tradycyjny „papierowy” obieg. Elektroniczny obieg dokumentów ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym podejściem. W tym artykule wskażemy najważniejsze z nich.
arrow_forward_ios
RACHUNKOWOŚĆ I SPRAWOZDAWCZOŚĆ FINANSOWA
Ocena zdolności jednostki do kontynuacji działalności
Jednym z obowiązków biegłego rewidenta wydającego opinię o sprawozdaniu finansowym jest konieczność odniesienia się do wiarygodności deklaracji kierownictwa jednostki dotyczącej możliwości kontynuacji działalności przez jednostkę w dającej się przewidzieć przyszłości, tj. w okresie nie krótszym niż rok od dnia bilansowego. Ta deklaracja – zgodnie z wymogami ustawy o rachunkowości, jak również MSR – powinna być zamieszczona w sprawozdaniu finansowym.
arrow_forward_ios
RAPORTOWANIE
Rachunek kosztów docelowych w praktyce. Idea czy jednak skuteczne narzędzie?
Target Costing (rachunek kosztów docelowych) jest próbą optymalizacji kosztów produktu w całym okresie jego produkcji i dystrybucji z uwzględnieniem j...
arrow_forward_ios
Rozliczanie kosztów zleceń wewnętrznych, czyli zasada „podwójnego zapisu”
Rozliczanie kosztów zleceń wewnętrznych w przedsiębiorstwach zawsze stanowiło problem. Mamy do dyspozycji różnorodne metody i zasady rozliczeń zleceń ...
arrow_forward_ios
Kategorie kosztów ujmowane w rachunku cyklu życia produktu
Opracowanie to jest trzecią częścią cyklu (patrz poprzednie części: nr 3/2015, nr 4/2015) prezentującego narzędzia, które można wykorzystać do tworzenia rachunku cyklu życia produktu. Podczas tworzenia rachunku cyklu życia produktu istotne jest ustalenie kategorii kosztów, które zostaną w nim ujęte. Odmienne zasady analizy mogą być zastosowane w odniesieniu do kosztów ponoszonych w okresach przed- i poprodukcyjnych oraz produkcji właściwej.
arrow_forward_ios
OPTYMALIZACJA KOSZTÓW
Revenue assurance. Jak zapewnić bezpieczeństwo finansowe biznesu?
Revenue Assurance (RA) koncentruje się na rentowności biznesu. RA zapewnia, że wszystkie dochody w organizacji są w pełni gromadzone. Zapobiega oszustwom i nadużyciom, wspomagając zarządzanie kosztami oraz monitorując poziom operacyjny działalności. RA jest nadzieją i wyzwaniem dla wielu sektorów.
arrow_forward_ios
ZARZĄDZANIE
Zarządzanie strategiczne. Komunikacja i PR strategii
Decyzja o wypracowaniu i wdrażaniu strategii w firmie rozpoczyna proces szeroko zakrojonych zmian, a te budzą obawy. Boimy się tego, czego w pełni nie...
arrow_forward_ios
Zorganizować czy wyprodukować? Dylematy humanisty przy realizacji projektów (przedsięwzięć) kulturalnych
Od kilku lat możemy zauważyć, jak do naszego języka wchodzi nowe słownictwo. Dzisiaj wszystko jest „projektem”, „produktem”, nawet jeżeli jest to bana...
arrow_forward_ios
ZASOBY LUDZKIE
Polityka wizerunkowa pracodawcy jako element kreowania biznesowej reputacji firmy
Każdy podmiot funkcjonujący na rynku jest w określony sposób postrzegany przez inne podmioty będące z nim w kontakcie bezpośrednim i pośrednim. To postrzeganie – wyrażające się w opiniach na temat danego obiektu – jest istotnym elementem jego wizerunku. Przedsiębiorstwo, tworząc specyficzne dobro, jakim jest miejsce pracy, podlega ocenie jako pracodawca i może być postrzegane jako atrakcyjne lub nie. Opinie, odczucia, poglądy otoczenia w kwestii podejścia do ludzi w danej firmie mogą pozytywnie lub negatywnie wpływać na realizację jej celów biznesowych, przychylność klientów, kontrahentów, banków, władz lokalnych itp.
arrow_forward_ios
INWESTYCJE
ROI w długim horyzoncie czasowym, czyli kiedy warto poczekać dłużej na zwrot z inwestycji
Możemy wprowadzać nowe idee, przekonywać innych do nowoczesnych rozwiązań, które zrewolucjonizują i zautomatyzują wybrane procesy w przedsiębiorstwie, jednak finalnie będziemy rozliczani z efektów. Obecnie króluje podejście, którego celem jest szybkie osiągnięcie zwrotu z inwestycji, co jest naturalnym odruchem współczesnych menedżerów, którzy inwestując gotówkę, liczą na jej szybki zwrot z nawiązką. Jednak nie w przypadku wszystkich inwestycji osiągamy natychmiastowo zamierzony cel i zwrot z inwestycji. Przykładem mogą być inwestycje w systemy ERP i Business Intelligence, które zazwyczaj mają wieloobszarowe i etapowe zastosowanie oraz prawidłowo zaprojektowane i wdrożone mają szansę przynieść wymierne korzyści w układzie kroczącym.
arrow_forward_ios
WSPARCIE TECHNOLOGICZNE
Przykład możliwości Zero Based Budget (część I)
Zero Based Budget (ZBB, budżet od zera) jest alternatywną metodą budżetowania wobec przyrostowego sposobu kształtowania budżetu. Metoda ta zdecydowanie lepiej pasuje do organizacji działających w warunkach zmieniającego się otoczenia (warunkach większej niepewności, większego ryzyka). Budżetowanie ZBB, zwane inaczej metodą zerowej podstawy, polega na: alokacji środków budżetowych dokonywanej na drodze oceny każdego programu i każdego działania osobno. Przy tworzeniu budżetu nie ma odniesień do danych historycznych. Oznacza to, że istnieje konieczność udowodnienia potrzeb – zasadności wykonania planowanych zadań, co należy udowodnić każdorazowo podczas tworzenia budżetu.
arrow_forward_ios
PRZY KAWIE
Quo vadis w Nowym Roku?
Święta, święta… i po świętach! Tak, to prawda, że czas świątecznego biesiadowania z rodziną przy suto zastawionym stole mamy już za sobą. Nawet noworoczny bal jest już za nami, choć zapewne w uszach wielu z nas pobrzmiewa jeszcze sylwestrowa muzyka i mamy cudowne wspomnienia z tej jakże wyjątkowej nocy w ciągu całego roku. Ba, przełomowej nocy, bo po północy wszyscy weszliśmy w Nowy Rok – rok 2016. Od tej chwili już nic nie jest takie samo, jakie było do tej pory, ponieważ wraz z Nowym Rokiem rozpoczęliśmy niejako nowy etap swojego życia, tj. etap realizacji noworocznych postanowień.
arrow_forward_ios