Home Page
Library
News
Subscription
About Us
search
search
account_circle
Log In
Reading e-edition Controlling i zarządzanie
Price: 45,00 zł
Buy
close
close
shopping_cart
1. Product Selection
account_circle
2. Log In
thumb_up
3. Order Confirmation
credit_card
4. Payment
Single Release
Controlling i zarządzanie
Price:
45,00 PLN
Subscription
Back
Next
1360px
Table of Contents
O TYM SIĘ MÓWI
Efektywny proces zarządzania operacyjnego
5 pytań do… Jagody Iwańczuk Dyrektora ds. Operacyjnych, Członka Zarządu w FoodCare Group
arrow_forward_ios
I półrocze 2017 r. w Polsce pod znakiem wciąż dużej liczby niewypłacalności
W czerwcu 2017 r. Euler Hermes opublikował raport na temat niewypłacalności firm. Podano, że 71 polskich przedsiębiorstw jest niewypłacalnych wobec 60...
arrow_forward_ios
Jak wdrażać Lean Management?
Niektórzy twierdzą, że związany jest ze sprzątaniem. Inni łączą go z ograniczaniem zatrudnienia. Jeszcze inni mówią, że pozwala zmniejszyć zasoby i zwiększyć efektywność. Czym zatem tak naprawdę jest Lean Management?
arrow_forward_ios
WYMIANA DOŚWIADCZEŃ
Co zrobić, gdy klient strategiczny okazuje się klientem nierentownym?
PROBLEM: Jesteśmy po publikacji rocznych wyników finansowych. Zanotowaliśmy 15% wzrost przychodów ze sprzedaży i przekroczenie planu na ten okres o 7%. Jednak nie mamy powodu do świętowania, ponieważ nasz zysk na sprzedaży w badanym okresie spadł o 9%. Przeprowadziliśmy analizę rentowności klientów według metody ABC i okazało się, że nastąpił wzrost średniego przychodu ze sprzedaży na klienta – głównie za sprawą wzrostu wolumenów, przy spadku średniej rentowności klienta. Co ciekawe, z danych wynika, że źródło problemów tkwi w kontraktach zrealizowanych ze stratą z kilkoma dużymi klientami, z którymi mamy długoletnią współpracę. Jakie działania powinniśmy podjąć w tej sytuacji? Czy powinniśmy kontynuować współpracę z tymi klientami, czy z niej zrezygnować?
arrow_forward_ios
CONTROLLING I RACHUNKOWOŚĆ ZARZĄDCZA
Controlling ośrodków kosztów
Sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem wymaga wyodrębnienia w nim komórek organizacyjnych, w tym ośrodków kosztów (nazywanych także miejscami powstawan...
arrow_forward_ios
KPI – ryzyko dla kreatywności zwinnych zespołów
Źle wyznaczone cele i niewłaściwie dobrane KPI mogą zniszczyć kreatywność i innowacje. Controller będzie za to współodpowiedzialny. Jak musi zmienić s...
arrow_forward_ios
Jak zmienił się controlling na przestrzeni lat?
Jak zmienił się controlling na przestrzeni kilkunastu lat mojej pracy w tym zawodzie? Które narzędzia, rozwiązania i metody okazały się najbardziej znaczące i jakie korzyści dały? Czy to, co sprawdzało się 10 lat temu, dziś jest już bezużyteczne?
arrow_forward_ios
Jakie jest rzeczywiste wykorzystanie budżetu?
Czy zastanawiali się Państwo, ilu menedżerów w polskich przedsiębiorstwach jest zadowolonych z otrzymywanych informacji wspomagających zarządzanie? Chodzi tutaj o zakres otrzymywanych raportów, formę i częstotliwość raportowania, ale także o aktualność i jakość danych. Każdy z tych tematów można bardzo szeroko omawiać. Jednak w tym artykule chciałabym skupić się na jednym z często spotykanych problemów, jakim jest brak w przedsiębiorstwie bieżącej informacji o wykorzystaniu budżetu.
arrow_forward_ios
RACHUNKOWOŚĆ I SPRAWOZDAWCZOŚĆ FINANSOWA
Co wyjaśnia Krajowy Standard Rachunkowości nr 11 „Środki trwałe”
Krajowy Standard Rachunkowości nr 11 „Środki trwałe” określa zasady uznawania, wyceny i ujmowania środków trwałych oraz środków trwałych w budowie w księgach rachunkowych, w tym także dokonywania odpisów amortyzacyjnych lub umorzeniowych. Standard ma zastosowanie do sprawozdań finansowych sporządzonych po raz pierwszy za rok obrotowy rozpoczynający się od 1 stycznia 2017 r. W przypadku konieczności doprowadzenia do porównywalności danych za rok ubiegły stosuje się KSR Nr 7 „Zmiany zasad (polityki) rachunkowości, wartości szacunkowych, poprawianie błędów, zdarzenia następujące po dacie bilansu – ujęcie i prezentacja”.
arrow_forward_ios
PLANOWANIE DZIAŁALNOŚCI
Wpływ wdrożenia budżetowania na rozwiązaniaw rachunkowości finansowej. Studium przypadku
Wdrożenie systemów budżetowania i controllingu w praktyce zmienia dotychczasowe spojrzenie na działalność operacyjną przedsiębiorstwa. Jedną z konsekw...
arrow_forward_ios
Modern Budgeting na tle innych koncepcji budżetowania
Dzisiejsza turbulentna rzeczywistość biznesowa powoduje, że planowanie operacyjne niesie ze sobą duże ryzyko porażki i rozminięcia się planów z rzeczy...
arrow_forward_ios
Ludzkie odczucia controllera w dobie czwartej rewolucji przemysłowej
Widzenie ludzi ponad liczbami – w tym samym czasie, gdy wybrzmiewała ta jedna z najbardziej ludzkich zasad niemieckiego controllingu, na targach w Hanowerze padło hasło Industrie 4.0. Słowo się rzekło i czwarta rewolucja przemysłowa staje się faktem na naszych oczach. Ta nowa koncepcja świata biznesu ma zatrzeć granice między tym, co fizyczne, cyfrowe i biologiczne. Nic, co ludzkie, nie jest mi obce, ale w dobie inteligentnej sieci ponad liczbami kryją się już nie tylko ludzie.
arrow_forward_ios
Pewność niepewności – plany są po to, aby je zmieniać
W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić organizację działającą w przestrzeni gospodarczej, która nie stosuje mechanizmów planowania i budżetów. Zakres tych mechanizmów oraz stopień ich złożoności w dużej mierze zależą nie tylko od rozmiaru samej organizacji, ale przede wszystkim od jej charakteru i – co najważniejsze – od sposobu zarządzania. Procesy planistyczne wielkich korporacji często nie odbiegają stopniem złożoności od tych realizowanych przez małe rodzinne firmy. Podstawowym czynnikiem różnicującym w tym wypadku nie jest sam rozmiar organizacji, który przekłada się na liczbę interesariuszy procesu planistycznego i złożoność procesu akceptacji. Elementami istotniejszymi są: system zarządzania organizacją wpływający nie tylko na proces powstawania budżetu, ale również na jego ewaluację, oraz liczba obszarów funkcyjnych i stopień szczegółowości ich planowania.
arrow_forward_ios
ZASOBY LUDZKIE
Siła własnej marki, czyli ciąg dalszy rozważań o tym, ile jesteśmy warci
Witajcie, Drodzy Czytelnicy. Ci z Was, którzy są wierni tytułowi, pamiętają zapewne, że jakiś czas temu obiecałem Wam drugą część moich rozważań o rozwoju controllera (nr 6/2016 magazynu „Controlling i Zarządzanie”). Jestem niezmiernie ciekaw, co u Was, bo kilka moich ostatnich miesięcy było konfrontacją moich wniosków i przemyśleń z realiami rynkowymi. Mówiąc mniej górnolotnie – zmieniłem pracę. To zwykle zmiana pełna emocji, ale warto spojrzeć na nią chłodnym okiem i przyjrzeć się jej jak projektowi. Przy okazji też wpleść w to obserwacje i wnioski na temat siły własnej marki. Wróćmy zatem do przerwanych rozważań, które zakończyliśmy w momencie decydowania o własnym rozwoju.
arrow_forward_ios
PRZY KAWIE
Oscypki a Unia Europejska, czyli o zarządzaniu produktem regionalnym
Spacerując podczas jarmarków świątecznych lub wakacyjnych obok stoisk z najróżniejszymi produktami, które kuszą zapachem i wyglądem, zwróćmy uwagę na popularne „oscypki z żurawiną”. Przysmak – oczywiście, ale czy sprzedający go wiedzą, że za posługiwanie się nazwą „oscypek” mogą zostać ukarani, ponieważ sprzedawany przez nich góralski ser to… wcale nie oficjalny i zarejestrowany w Europie oscypek.
arrow_forward_ios