Home Page
Library
News
Subscription
About Us
search
search
account_circle
Log In
Reading e-edition Controlling i zarządzanie
Price: 54,00 zł
Buy
close
close
shopping_cart
1. Product Selection
account_circle
2. Log In
thumb_up
3. Order Confirmation
credit_card
4. Payment
Single Release
Controlling i zarządzanie
Price:
54,00 PLN
Subscription
Back
Next
1360px
Table of Contents
O TYM SIĘ MÓWI
Zanim zaczniesz wdrażać system informatyczny…
5 pytań do … Renaty Łukasik, Dyrektor Produkcji Rozwiązań ERP Asseco Business Solutions S.A.
arrow_forward_ios
Budowanie kultury bezpieczeństwa na produkcji– jak przekonać współpracowników do zmiany zachowań?
Według Głównego Urzędu Statystycznego w 2021 r. w wypadkach przy pracy ucierpiało 68 777 osób, czyli o 9,6% więcej niż w poprzednim okresie. Dane nie ...
arrow_forward_ios
Nowe trendy w procesach produkcyjnych w 2022 r.
Nieprzerwanie od początku pandemii COVID-19 obserwujemy gwałtowne zmiany, które dotykają światową oraz polską branżę produkcyjną. Do problemów czysto logistycznych związanych z obostrzeniami, brakiem komponentów, przestojami dochodzą teraz te spowodowane zwiększoną presją cenową, niedoborem materiałów i komponentów oraz zatrważającym wzrostem cen energii. Jedyną słuszną odpowiedzią produkcji na zazębiające się kryzysy w branży jest znajomość trendów rynkowych i posiadanie narzędzi odpowiadających na nowe wyzwania.
arrow_forward_ios
WYMIANA DOŚWIADCZEŃ
Wystarczy zmienić myślenie, by poczuć się lepiej… czyli zarządzanie stresem na co dzień
Praca, dom, polityka, świat, sąsiad, film, a nawet droga powrotna do domu… Wszystko to bardzo mnie stresowało i denerwowało albo przygnębiało. Wszędzi...
arrow_forward_ios
Storytelling oparty na danych – narzędzie pracy controllera
W świecie komunikacji profesjonalnej istnieją zasadniczo dwa sposoby przekazywania informacji. Jeden z nich polega wyłącznie na przedstawianiu faktów....
arrow_forward_ios
RACHUNKOWOŚĆ I SPRAWOZDAWCZOŚĆ FINANSOWA
Inwentaryzacja środków trwałych w praktyce
Zgodnie z ustawą o rachunkowości środki trwałe powinny podlegać okresowej inwentaryzacji. Cele inwentaryzacji są następujące: ustalenie rzeczywistego stanu środków trwałych (co faktycznie organizacja posiada),zidentyfikowanie środków trwałych przestarzałych, uszkodzonych i nienadających się do użytkowania,na podstawie powyższych danych – urealnienie stanu środków trwałych w rejestrze środków trwałych i księgach rachunkowych. Jeśli chodzi o terminy, inwentaryzację środków trwałych należy przeprowadzić nie rzadziej niż raz na cztery lata. Zwykle początek inwentaryzacji środków trwałych następuje nie wcześniej niż trzy miesiące przed końcem roku obrotowego, a zakończenie spisu ma miejsce do 15 dnia następnego roku. Pozwala to uchwycić środki trwałe według stanu najbliższego dacie bilansowej, co bardzo ułatwia pracę w zakresie rozliczania różnic inwentaryzacyjnych według stanu na koniec roku obrotowego.
arrow_forward_ios
OPTYMALIZACJA KOSZTÓW
Rozliczanie kosztów transportu ciężarowego
W przypadku rozbudowanych struktur działów transportowych posiadających pojazdy ciężarowe przeważnie występują zasoby o istotnych kosztach. Z tego względu dla pojedynczych zasobów świadczących usługi finalne transportu należy oddzielnie identyfikować i rozliczać koszty zmienne i stałe. Są to koszty z kategorii kosztów wydziałowych zmiennych i stałych. Podział ten wynika z odmiennych reguł rozliczania, które warto zastosować do obu tych kategorii kosztów.
arrow_forward_ios
ANALIZA FINANSOWA
Czy warto inwestować pieniądze w…
Jak Pani/Pan sądzi, czy warto inwestować pieniądze w…? – ekonomiści (jak ja) często spotykają się z takim zapytaniem. Czy ten pomysł ma sens? Czy to się opłaca? Bo firma za rogiem weszła w… i wygląda na to, że tak na tym zarabiają, że aż wow! Nie wiem, czy warto — odpowiadam szczerze. Ale to można policzyć i sprawdzić! Tak, to można policzyć i sprawdzić. O tym jest ten artykuł.
arrow_forward_ios
ZARZĄDZANIE
Raportowanie zrównoważonego rozwoju – korzyść i obowiązek liderów
Jakie zmiany niesie ze sobą planowana Dyrektywa CSRD w sprawie sprawozdawczości przedsiębiorstw na temat zrównoważonego rozwoju?
XXI wiek jest epoką „Zarządzania dla interesariuszy”. Zadaniem kadry kierowniczej jest tworzenie jak największej wartości dla interesariuszy bez uciek...
arrow_forward_ios
Kieszonkowa wędka, czyli jak sprzedać test psychologiczny…
O odpowiedzialnym korzystaniu z kwestionariuszy diagnostycznych
Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda zachęcająco, profesjonalnie i bardzo korzystnie. Mówimy o ofercie komercyjnych testów diagnozy rozmaitych cech o...
arrow_forward_ios
Zarządzanie z pozycji zarządu
Znane polskie powiedzenie, że „ryba psuje się od głowy”, ma swój angielski, bardziej elegancki odpowiednik: „wąska szyjka od butelki jest na górze”. Oznacza to, że kierownictwo każdej organizacji jest czynnikiem determinującym jej ogólną wydolność, a ponieważ na szczycie większości podmiotów gospodarczych znajduje się zarząd, stąd wniosek, że żadna firma nie jest lepsza od swojego zarządu.
arrow_forward_ios
ZASOBY LUDZKIE
Kierowanie zespołem: jak płynnie przechodzić od roli specjalisty do roli menedżera w organizacji?
Organizacje, aby się rozwijać i prosperować, potrzebują silnych liderów, którzy mają zarówno głębokie zrozumienie swojej branży, jak i szeroki wachlarz umiejętności miękkich. Czy mogę być jednocześnie ekspertem, specjalistą i menedżerem w organizacji? W jaki sposób łączyć obie te funkcje, nie zaniedbując żadnej z nich i rozwijając się w obu tych sferach?
arrow_forward_ios
PRZY KAWIE
Hybryda czy hydra – blaski i cienie telepracy
Telepraca „napadła” pracowników biurowych znienacka. Zaakceptowaliśmy ją, bo w znacznym stopniu zwiększała nasze bezpieczeństwo zdrowotne i ułatwiała zachowanie ciągłości pracy firmom (nawet jeśli ktoś zachorował, to jedna, dwie osoby, a nie np. cały dział). Jednak z czasem pojawiły się sygnały, że bywa ona potworem, z którym prowadzimy codzienną walkę…
arrow_forward_ios