CFO 2022 – strażnik równowagi celów krótko- i długoterminowych

Często wydaje się nam, że w aktualnych okolicznościach rola dyrektora finansowego istotnie się zmieniła, bo wszak – na skutek sytuacji związanej z COVID-19 i wojny w Ukrainie, ale też niekończących się lockdownów – bardzo zmieniają się podstawowe liczby opisujące nasz biznes: sprzedaż, płynność, rentowność, koszty. Zmieniamy umowy z partnerami, zmieniamy też dostawców, kanały sprzedaży, produkty. Ale to wszystko tylko uwypukliło taką rolę dyrektora finansowego, jaka już kształtuje się od kilku lat. Często podkreślamy to w Klubie Dyrektorów Finansowych „Dialog” . To jest ten menedżer, który umie patrzeć krótko- i długoterminowo, umie budować scenariusze na różne okoliczności oraz uzasadnić swoje rekomendacje liczbami.

Bartosz Radziszewski Partner Business Dialog w artykule pt. CFO 2022 – strażnik równowagi celów krótko- i długoterminowych pisze o nowej zmieniającej się roli dyrektora finansowego. Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu magazynu „Controlling i Zarządzanie” nr 5(49)/2022.

Pod tym kątem patrzymy również na dyrektorów zgłaszających się do trwającego właśnie Konkursu CFO Roku 2022, którego finał będzie 6 października 2022 r. Podczas Forum Dyrektor Finansowy Roku odbędzie się Gala Konkursu CFO Roku. W Jury konkursu m.in. Iwona D. Bartczak szefowa Klubu Dyrektorów Finansowych ,,DIALOG”, Bartosz Radziszewski przewodniczący konkursu CFO Roku, Roman Kotapski wydawca pisma „Controlling i Zarządzanie”, projektant i wdrożeniowe systemów controllingowych.

Patronat medialny Forum i Konkursu CFO Roku jest redakcja magazynu „Controlling i Zarządzanie”.

Zapraszamy do ciekawej lektury artykułu.

Sprawdź również jakie czekają na Ciebie najbliższe wydarzenia w świecie finansów w naszych aktualnościach

Przeczytaj też:

Procesowe zarządzanie, żelazne zasady wdrażania , „Controlling i Zarządzanie” nr 4(30)/2019

Księgowy na współczesne czasy, „Controlling i Zarządzanie” nr 1(45)/2022

Zapraszamy również do Strefy Wolnego Dostępu, a w niej umożliwiamy bezpłatny dostęp do:

• wywiadów, 

• O tym się mówi,

• Wieści z rynku.

Autorzy dzielą się swoimi doświadczeniami z których warto skorzystać. 

Zapraszamy do ciekawej i inspirującej lektury!

Zapraszamy do lektury najnowszego magazynu „Controlling i Zarządzanie”.

Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! 

https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/prenumerata

News

2022-05-05
Controller 5.0
2021-09-28
Dr Marta Celej