Wiedzieć więcej, pozyskiwać sojuszników – najważniejsze cele komunikacji CFO

Komunikacja służy skuteczności CFO. Aby ją uzyskać, można oddziaływać z pozycji władzy wynikającej ze stanowiska czy dostępu do danych. Ale lepiej, jeśli CFO użyje swoich zdolności interpersonalnych. Wbrew pozorom, nawet jeśli odpowiednio żonglując danymi i wywierając presję, przeforsuje w zarządzie swój pomysł, to jeszcze daleko do sukcesu, bo nie będzie miał na niższych szczeblach sojuszników w jego realizacji. Właśnie dlatego, że wcześniej tam nie rozmawiał, i nie utożsamiają się oni z jego pomysłem.

Kolor arbuzowy to taki, gdy komunikowana oficjalnie liczba jest pozytywna, zielona, ale jak się podąży do jej źródła, to okazuje się, że rzeczywistość jest inna, ma kolor niebezpiecznie zbliżający się do czerwonego.

Iwona D. Bartczak w artykule pt. Wiedzieć więcej, pozyskiwać sojuszników – najważniejsze cele komunikacji CFO pisze o komunikacji w przedsiębiorstwie pomiędzy CFO a ,,resztą świata” oraz partnerstwie biznesowym. W artykule m.in. wypowiada się Michał Biernacki, CFO w Selenie, Katarzyna Nijander, CFO w Elsen, Michał Błeszyński – EY Akademy of Business, Bartosz Radziszewski, Partner Business Dialog, przewodniczący Jury Konkursu CFO Roku.

Artykuł ukazał się w najnowszym wydaniu magazynu „Controlling i Zarządzanie” nr 5(49)/2022.

 Zapraszamy do ciekawej lektury artykułu.

Przeczytaj też:

Nowy świat, dla niektórych wspaniały , „Controlling i Zarządzanie” nr 6(44)/2021

Plan B dla dyrektora, czyli scenariusze inne niż rzeczywiste , „Controlling i Zarządzanie” nr 2(34)/2020

Sprawdź również jakie czekają na Ciebie najbliższe wydarzenia w świecie finansów w naszych aktualnościach. 

Już niedługo FORUM DYREKTOR FINANSOWY 2023, które odbędzie się w Warszawie w dniach 6-7.10.2022 r. Głównym tematem będzie wpływ skutków pandemii oraz zmieniających się uwarunkowań polityczno-ekonomicznych na rolę i priorytety pracy Dyrektora Finansowego. Informacje na stronie https://lnkd.in/da6FUmZs 

Podczas Forum odbędzie się Gala Konkursu CFO Roku. W jury konkursu m.in . Iwona D. Bartczak szefowa Klubu Dyrektorów Finansowych ,,DIALOG”, Bartosz Radziszewski przewodniczący konkursu CFO Roku, Roman Kotapski wydawca pisma Controlling i Zarządzanie, projektant i wdrożeniowe systemów controllingowych.

Zapraszamy również do Strefy Wolnego Dostępu, a w niej umożliwiamy bezpłatny dostęp do:

• wywiadów, 

• O tym się mówi,

• Wieści z rynku.

Autorzy dzielą się swoimi doświadczeniami z których warto skorzystać. 

Zapraszamy do ciekawej i inspirującej lektury!

Zapraszamy do lektury najnowszego magazynu „Controlling i Zarządzanie”.

Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! 

https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/prenumerata 

News

2022-05-05
Controller 5.0
2021-09-28
Dr Marta Celej