Jak sprzedać test psychologiczny

Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda zachęcająco, profesjonalnie i bardzo korzystnie. Mówimy o ofercie komercyjnych testów diagnozy rozmaitych cech osobowości, zachowań, kompetencji. Głoszą one, że wystarczy poświęcić kilkadziesiąt minut odpowiadając na pytania w kwestionariuszu on-line, aby otrzymać pokaźnych rozmiarów raport zawierający mnóstwo informacji zwrotnych, w dodatku przedstawionych w profesjonalnej szacie graficznej. Za cenę kilkuset złotych można otrzymać wskazówki dotyczące planowania rozwoju naszych talentów, czerpania satysfakcji z pracy, skorygowania ścieżki kariery, dopasowania i jeszcze wiele innych informacji. Czy jednak coś, co sprzedawane jest jak rewelacyjna wędka kieszonkowa w telezakupach (ang. all in one), nie powinno obudzić naszej czujności, co naprawdę mogą zaoferować testy?

Moda na wszelkiego rodzaju kwestionariusze diagnostyczne nadal trwa. Tylko czy z tych kwestionariuszy korzystamy mądrze i odpowiedzialnie oraz czy wyciągamy właściwe wnioski. Kwestie te przybliża i wyjaśnia Paweł Błaszkiewiecz trener umiejętności menedżerskich w Akademii Controllingu sp. z o.o. w artykule pt. Kieszonkowa wędka, czyli jak sprzedać test psychologiczny . O odpowiedzialnym korzystaniu z kwestionariuszy diagnostycznych.

Zapraszamy do lektury magazynu „Controlling i Zarządzanie”.

Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! 

https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/prenumerata 

Do 31.08.2022 r. w promocji dostęp tygodniowy do wszystkich wydań cyfrowych magazynu „Controlling i Zarządzanie” tylko za 50 zł. Skorzystaj z wakacyjnej okazji!

News