Storytelling oparty o dane – narzędzie pracy controllera

W świecie komunikacji profesjonalnej istnieją zasadniczo dwa sposoby przekazywania informacji. Jeden z nich polega wyłącznie na przedstawianiu faktów. Sposób drugi koncentruje się na budowie wokół tych faktów opowieści. W ostatnich latach, coraz częściej przypisuje się mu miano storytellingu. Celem jego stosowania jest zapewnienie odbiorcom danych jak najlepszego zrozumienia ich kontekstu oraz implikacji. W konsekwencji, mogą oni podejmować najlepsze możliwe w danym momencie decyzje. 

Jak zapewnić odbiorcom danych jak najlepsze zrozumienie ich kontekstu oraz implikacji pisze Michał Szudejko Dyrektor finansowy w TVN Grupa Discovery w artykule pt. Storytelling oparty o dane – narzędzie pracy controllera. A w nim przedstawia m.in..:

• korzyści z wykorzystania storytellingu przez dział controllingu,

• budowy opowieści w controllingu,

• storytelling a wizualizacja.

Zapraszamy do lektury najnowszego magazynu „Controlling i Zarządzanie”.

Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! 

https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/prenumerata 

Od dziś do 31.08.2022 r. w promocji dostęp tygodniowy do wydań cyfrowych magazynu „Controlling i Zarządzanie” tylko za 50 zł. Skorzystaj z wakacyjnej okazji!

News