Lipcowo-sierpniowy numer magazynu „Controlling i Zarządzanie” już dostępny

Lato w pełni, niektórzy z nas już odpoczywają na urlopach i cieszą się ze słonecznej pogody. Natomiast Redakcja magazynu „Controlling i Zarządzanie ” przygotowała kolejny ciekawy numer naszego pisma. Najnowszy numer 4(48)/2022 już jest dostępny w wersji elektronicznej. 

Tradycyjnie rozpoczynamy od wywiadu. Tym razem wywiad poświęcamy wdrożeniom systemów informatycznych. Na nasze pytania odpowiada Renata Łukasik Dyrektor Produkcji Rozwiązań ERP Asseco Business Solutions S.A. Wdrożenie systemu informatycznego wymaga przemyślenia, a więc Zanim zaczniesz wdrażać system informatyczny…… najpierw dobrze się zastanów.

Praca pod presją czasu, dom, mąż czy żona, partner czy partnerka, polityka, świat, sąsiedzi, film, powrót z pracy, zła czy dobra pogoda, czyli…… zwykła codzienność, która wpływa na nasze samopoczucie. Monika Hyra próbuje odstresować Czytelników w artykule pt. Wystarczy zmienić myślenie, by poczuć się lepiej… czyli zarządzanie stresem na co dzień. 

Jak zapewnić odbiorcom danych jak najlepszego zrozumienia ich kontekstu oraz implikacji pisze Michał Szudejko Dyrektor finansowy w TVN Grupa Discovery Storytelling oparty na danych – narzędzie pracy controllera. 

Inwentaryzację środków trwałych czas już zacząć. Trzeba się do niej odpowiednio przygotować i zorganizować całe to przedsięwzięcie. Monika Karniewska-Mazur z IndigoAccounting w artykule Inwentaryzacja środków trwałych w praktyce przedstawia jak ją zorganizować oraz uniknąć potencjalnych problemów.

Michał Chalastra w artykule pt. Rozliczanie kosztów transportu ciężarowego kontynuuje problematykę kosztów transportu i ich rozliczenie w przedsiębiorstwach. Tym razem pisze o kosztach stałych i zmiennych samochodów ciężarowych i rozliczeniu tych kategorii kosztów.

Stale pędząca inflacja w ostatnim czasie zmusza nas do ochrony wartości naszych oszczędności. Maciej Skudlik w swoim artykule zastanawia się głośno Czy warto inwestować pieniądze w…. hotel . W artykule analizuje różne możliwości. Czy warto? 

Kolejne biurokratyczne wyzwania już czają się na przedsiębiorców. O nich Bartosz Gayer w artykule pt. Raportowanie zrównoważonego rozwoju – korzyść i obowiązek liderów . Naturalnie dla dobra przedsiębiorców. 

Moda na wszelkiego rodzaju kwestionariusze diagnostyczne nadal trwa. Tylko czy z tych kwestionariuszy korzystamy mądrze i odpowiedzialnie oraz czy wyciągamy właściwe wnioski. Kwestie te przybliża i wyjaśnia Paweł Błaszkiewiecz trener umiejętności menedżerskich w Akademii Controllingu sp. z o.o. w artykule Kieszonkowa wędka, czyli jak sprzedać test psychologiczny. O odpowiedzialnym korzystaniu z kwestionariuszy diagnostycznych.

Ryba psuje się od głowy, czyli jak zarząd wpływa na wydolność organizacji. Debiutujący na naszych łamach Sławomir J. Chmiel w artykule pt. Zarządzanie z pozycji zarządu stwierdza, że żadne przedsiębiorstwo nie jest lepsze od swojego zarządu. Wymienia m.in. obiektywne i subiektywne czynniki, a także odnosi się do struktury i stylu pracy zarządu.

Poświęcamy dużo miejsca na naszych łamach zasobom ludzkim, czyli nas samych w różnych rolach i etapach kariery zawodowej: prezesów, dyrektorów, kierowników i zwykłych pracowników, którzy mają często odpowiedzialne zadania do realizacji. Marcin Świerkocki w swoim kolejnym artykule pt. Kierowanie zespołem: jak płynnie przechodzić od roli specjalisty do roli menedżera w organizacji? przedstawia jak łączyć jednocześnie różne funkcje w organizacji i przy tym się nie zatracić.

Natomiast Agnieszka M. Staroń w dziale Przy kawie przedstawia blaski i cienie telepracy w artykule pt. Hybryda czy hydra – blaski i cienie telepracy . Każdy z nas praktycznie tej hybrydy doświadczył.

Zapraszamy również do strefy wolnego dostępu, a w niej umożliwiamy bezpłatny dostęp do:

• wywiadów, 

• O tym się mówi,

• Wieści z rynku.

Sukcesywnie otwieramy dostęp do treści w wymienionych działach w wydaniach archiwalnych. 

Autorzy dzielą się swoimi doświadczeniami z których warto skorzystać. 

Zapraszamy do ciekawej i inspirującej lektury!

Zapraszamy do lektury najnowszego magazynu „Controlling i Zarządzanie”.

Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! 

https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/prenumerata 

News

2022-05-05
Controller 5.0