Ostatnie lata rzucają producentom męskich garniturów liczne kłody pod nogi. Odwołane śluby i komunie z powodu COVID-19, przechodzenie na home office, większa swoboda w dress codzie w największych firmach – to przyczyny, dla których spadła sprzedaż tego rodzaju odzieży. Z drugiej strony klasyka nigdy się nie nudzi ani nie przemija i nadal jest wyznacznikiem profesjonalizmu, wysokiej jakości usług i kwalifikacji.
Przymus czy przyjemność? A może przymus, który stał się przyjemnością? Garnitur to codzienny ubiór do pracy wielu czytelników naszego magazynu. Jest powszechnie uważany za oficjalny strój w dress codzie całej kultury Zachodu. Zapewnia wizerunek profesjonalisty i odpowiedzialnego człowieka. A z drugiej strony – często jest postrzegany jako duszny i niewygodny.
Klasyczna moda męska chce wyjść z biur i urzędów i zwrócić na siebie uwagę mężczyzny poszukującego wygody i ciekawych rozwiązań wizualnych, który nie boi się spiąć koszuli spinkami w kształcie wąsów. W artykule autorka skupia się na:
• światowych trendach na rynku garniturów,
• wyzwaniach dla rynku klasycznej mody męskiej,
• kanałach dystrybucji,
• rynku dodatków do garniturów.
W którą stronę zmierza rynek klasycznej mody męskiej analizuje Andrea Smolarz w artykule pt. W którą stronę zmierza rynek klasycznej mody męskiej? w magazynie „Controlling i Zarządzanie” nr 3(47)/2022.
Zapraszamy do ciekawej i inspirującej lektury artykułu i najnowszego numeru magazynu „Controlling i Zarządzanie”!
Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem!