Wojna na slajdy czy zaproszenie do zabawy. O jasnej i ciemnej stronie prezentacji biznesowych

Wiele dzieje się za zamkniętymi drzwiami firmowych sal konferencyjnych oraz na biznesowych spotkaniach on-line. Taka forma komunikacji to coś znacznie więcej niż wymiana informacji w systemie zarządzania przedsiębiorstwem. To także symboliczna (na szczęście) bitwa o uwagę, pozycję społeczną w strukturze organizacji, przeforsowanie strategii i podjęcie ważnych decyzji. Stawką jest osobista kariera, autorytet i poczucie pewności siebie.

Prezentacja to dla wielu wyzwanie, odpowiedzialność, strach przed wpadką. Nic więc dziwnego, że przygotowując się do wystąpienia na spotkaniu firmowym uzbrajamy nasz przekaz w różne środki i metody oddziaływania na odbiorców. To dobry pomył, aby pomyśleć o formie i planie przekazu, aby sprawnie omówić swoje dane. Taka praktyka daje wiele korzyści dla środowiska pracy i dla wchodzących w rolę prezenterów. Wystąpienia publiczne, jeśli wymykają się z rozsądnych granic formy i treści, stają się karykaturą korporacyjnego życia. Oprócz poczucia zmieszania i chaosu mogą osłabić naszą czujność biznesową i przyczynić się do podjęcia fatalnych decyzji. 

Jak zwyciężyć na tej wojnie podpowiada Paweł Błaszkiewicz, trener umiejętności menedżerskich w Akademii Controllingu Sp. z o.o., w artykule pt. Wojna na slajdy czy zaproszenie do zabawy. O jasnej i ciemnej stronie prezentacji biznesowych w magazynie „Controlling i Zarządzanie” nr 3(47)/2022.

Zapraszamy do ciekawej i inspirującej lektury artykułu i najnowszego numeru magazynu „Controlling i Zarządzanie”!

Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! 

https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/prenumerata 

News

2022-05-05
Controller 5.0
2021-09-28
Dr Marta Celej