XXVIII Kongres Controllerów za nami

W dniach 26-27.05.2022 r. w Gdańsku odbył się XXVIII Kongres Controllerów www.kongrescontrollerow.pl pod hasłem CONTROLLER 5.0 - Controlling Leaders of To(morrow)Day. Kongres odbył się w formie hybrydowej i wielu uczestników było również online. Za nami wiele ciekawych wykładów i warsztatów. Głównymi tematami były: rozkwit VUCA, globalizacja, Big Data, automatyzacja, robotyzacja, zamiana towarów w usługi, zwinne i elastyczne zarządzanie, sztuczna inteligencja, zmiany klimatyczne. Wśród uczestników byli dyrektorzy controllingu, CFO, członkowie zarządów i inni profesjonaliści controllingu i finansów z całej Polski. Kongres podsumował jak zawsze niestrudzony dr Stefan Olech

Kongres się zakończył, ale na łamach magazynu „Controlling i Zarządzanie” nr 3(47)/2022 możecie Państwo przeczytać artykuły, których autorami są Heimo Losbichler, dr Stefan Olech, Witold Kilijański. Byli oni prelegentami podczas tego interesującego wydarzenia i tym samym we własnym zaciszu i skupieniu można wrócić do ważnych tematów poruszanych podczas kongresu. 

Heimo Losbichler Prezes Zarządu ICV (Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów) oraz International Group of Controlling (Międzynarodowej GrupyControllingu). Wywiad pt. CONTROLLER 5.0 – Controlling Leaders of To(morrow)Day przeprowadził dr Stefan Olech Dyrektor merytoryczny XXVIII Kongresu Controllerów. Wywiad poświęcony jest m.in. przyszłym kompetencjom oraz niezbędnym narzędziom w efektywnej pracy controllera.

Dr Stefan Olech, Dyrektor merytoryczny XXVIII Kongresu Controllerów, od zawsze powtarzał, że controller nie powinien być liczykrupą, powinien stać się sparingpartnerem dla zarządu, zadawać trudne pytania i poszukiwać na nie odpowiedzi. W swoim artykule pt. Quo vadis controller? Refleksji kilka… dzieli się swoimi refleksjami na temat przyszłości zawodu controllera.

Witold Kilijański, Prezes Zarządu NewDataLabs, w artykule pt. Big Data w rękach controllera – czyli jak zmienia się controlling, i co z tego możemy wykorzystać dla siebie? Tym razem przybliża nam wykorzystanie narzędzi informatycznych w tworzeniu i wykorzystaniu informacji i danych w zarządzaniu przedsiębiorstwem. 

Do zobaczenia w przyszłym roku.

XXVIII Kongresowi Controllerów patronował magazyn „Controlling i Zarządzanie”

News

2022-05-05
Controller 5.0
2021-09-28
Dr Marta Celej