Quo vadis controller? Refleksji kilka… dra Stefana Olecha

Controlling to wszechstronne, systemowe, ciągłe wspomaganie zarządzania, czyli pełna opieka nad całym procesem ustalania, uzgadniania i koordynowania celów, strategii i planów - zarówno strategicznych, operacyjnych, jak i dyspozycyjnych – gwarantujących przedsiębiorstwu prawidłowe funkcjonowanie.

Dr Stefan Olech, Dyrektor merytoryczny XXVIII Kongresu Controllerów, od zawsze powtarzał, że controller nie powinien być liczykrupą, powinien stać się sparingpartnerem dla zarządu, zadawać trudne pytania i poszukiwać na nie odpowiedzi. W swoim artykule pt. Quo vadis controller? Refleksji kilka… dzieli się swoimi refleksjami na temat przyszłości zawodu controllera. Generalnie controller współpracuje z menedżerami. Controller w przedsiębiorstwie może pełnić rolę:

• asystenta wykonawczego,

• spraingpartnera,

• ,,lekarza” specjalisty,

• moderatora,

• partnera biznesu.

Z tych ról będzie też wynikać określony profil wymagań controllora. Jest to początek dyskusji, który będzie kontynuowany podczas najbliższego XXVIII Kongresu Controllerów.

XXVIII Kongres Controllerów w Gdańsku już niebawem w dniach 26-27.05.2022 r., a wśród prelegentów nasi autorzy: Heimo Losbichler, dr Stefan Olech, Witold Kilijański, których artykuły również można przeczytać w najnowszym wydaniu magazynu „Controlling i Zarządzanie”. 

Patronem medialnym XXVIII Kongresu Controllerów jest magazyn „Controlling i Zarządzanie”. 

Zapraszamy do ciekawej i inspirującej lektury artykułu i najnowszego numeru!

Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! 

https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/prenumerata 

News

2022-05-05
Controller 5.0