Big Data w rękach controllera – czyli jak zmienia się controlling, i co z tego możemy wykorzystać dla siebie?

Świat się zmienia. Controlling się zmienia. Ludzie się zmieniają. Wszystko pędzi, mamy coraz mniej czasu, a coraz więcej informacji do przetworzenia. Zdolności poznawcze i obliczeniowe naszego mózgu (a dokładniej mówiąc rozumowego przetwarzania informacji przezeń) są już zbyt małe, aby poradzić sobie z miliardami rekordów danych do przetworzenia. 

Czy ktoś z Was próbował kiedyś znaleźć największą liczbę w tabeli mającej np. 20 milionów wierszy i 100 kolumn? Spróbujcie, a przekonacie się o czym pisze Witold Kilijański, Prezes Zarządu NewDataLabs, w artykule pt. Big Data w rękach controllera – czyli jak zmienia się controlling , i co z tego możemy wykorzystać dla siebie? Tym razem przybliża nam wykorzystanie narzędzi informatycznych w tworzeniu i wykorzystaniu informacji i danych w zarządzaniu przedsiębiorstwem. 

Zapraszamy do lektury artykułu, a ciąg dalszy Witold Kilijański zaprezentuje w swoim wystąpieniu pt. Jak ułatwić sobie pracę z danymi – czyli jak wizualna analityka może ułatwić komunikację między controllerem a managerem? Big data w rękach finansisty i controllera podczas najbliższego XXVIII Kongresu Controllerów.

XXVIII Kongres Controllerów w Gdańsku już niebawem w dniach 26-27.05.2022 r., a wśród prelegentów nasi autorzy: Heimo Losbichler, dr Stefan Olech, Witold Kilijański, których artykuły również można przeczytać w najnowszym wydaniu magazynu „Controlling i Zarządzanie”. 

Patronem medialnym XXVIII Kongresu Controllerów jest magazyn „Controlling i Zarządzanie”. 

Zapraszamy do ciekawej i inspirującej lektury artykułu i najnowszego numeru!

Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! 

https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/prenumerata 

News

2022-05-05
Controller 5.0
2021-09-28
Dr Marta Celej