„Wszechwiedzący” controller! – a może źle umiejscowiony? – ku przestrodze

Małgorzata Wesołowska – Dyrektor Finansowa Grupy Wydawniczej Foksal sp. z o.o.: 

Przez wiele lat pracy w controllingu (finansowym, operacyjnym, strategicznym) powinnam czuć się usatysfakcjonowana świadomością organizacji dotyczącą ważności wykonywanego przeze mnie zawodu. Jednak, od wielu lat, im więcej czytam i słyszę o roli controllingu, tym bardziej dręczy mnie pytanie: „Czy to wszystko zmierza w dobrym kierunku”. Z moich doświadczeń i obserwacji (zarówno osoby będącej na tym stanowisku, jak i osoby w roli CFO, która wyznaczała tę rolę w organizacji, jak i przeprowadzającej transformację struktur finansowych w różnych organizacjach) wynika, że niestety przypisanie do controllingu tak ważnej roli może być błędnie rozumiane, a może po prostu nadinterpretowane. Ta sytuacja prowadzi do wielu problemów zarówno po stronie organizacji jak i osób pracujących w strukturach controllingowych.

Dr Tomasz M. Zieliński wraz członkami ICV (i nie tylko) zapoczątkował dyskusję o ścieżkach rozwoju controllera. Polecamy zatem ponownie – ku przestrodze i nadmiernemu optymizmowi – artykuł, który opublikowała Małgorzat Wesołowska z Grupy Wydawniczej Foksal Sp. z o.o. pt. „Wszechwiedzący” controller! – a może źle umiejscowiony? ” Ukazał się w ubiegłym roku w magazynie „Controlling i Zarządzanie” nr 3(41)/2021.

Zachęcam do lektury artykułu jak i całego numeru magazynu „Controlling i Zarządzanie”!!!

Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! 

https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/prenumerata 

News

2022-05-05
Controller 5.0
2021-09-28
Dr Marta Celej