Czy w czasach turbulencji strategia ma jeszcze sens?

W najnowszym numerze pisma „Controlling i Zarządzanie” nr 1(45)/2022 Tadeusz Woźniak – Dyrektor Generalny FIG Polska – w artykule pt. Czy w czasach turbulencji strategia ma jeszcze sens? odpowiada na pytania:

• Czy warto mieć strategię?

• Czym jest strategia?

• Jak zbudować strategię działalności przedsiębiorstwa?

• Jak zaktualizować strategię? 

Zainicjowanie w gronie kadry zarządzającej refleksji nad rozwojem przedsiębiorstwa w warunkach turbulencji jest nie tylko pożądane, ale wręcz niezbędne, jeśli chcemy wykorzystać nowe możliwości i utrzymać ducha walki w organizacji.

Każdy kryzys jest szansą dla odważnych, gdyż otwiera nowe możliwości przyspieszenia realizacji celów dzięki wykorzystaniu nadarzających się okazji w przypadku chaosu na rynku, osłabienia konkurentów i ogólnie panującego strachu przed przyszłością. Wytrawni gracze rynkowi czekają czasem latami na sytuację, w której mogą z łatwością konsolidować rynki, zwiększać swoje udziały, a przede wszystkim poprawiać marże i zyski dzięki wzmocnieniu swoich pozycji. Ale do tego potrzebna jest aspirująca wizja i strategia!

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru pisma „Controlling i Zarządzanie”!

Nie zapomnij o dostępie do profesjonalnej bazy wiedzy i praktycznych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem! 

https://controllingzarzadzanie.embuk.eu/prenumerata 

News

2022-05-05
Controller 5.0
2021-09-28
Dr Marta Celej