Controlling i Zarządzanie nr 6(44)/2021 już dostępny

Najnowszy numer naszego pisma już jest dostępny w wersji elektronicznej. 

Wdrożenie i rozwój controllingu w przedsiębiorstwach zawsze interesuje naszych Czytelników. Stale w tym zakresie wymieniamy się doświadczeniami. Zatem listopadowy numer zaczyna się od wywiadu z Grażyną Kołodziej - Głównego Specjalisty Controllera, który dotyczy rozwoju systemu controllingu w Grupie Kapitałowej ECO. Czy warto przeprowadzać audyt controllingu i po co? W dalszej części prezentujemy artykuł Michała Pluty o audycie controllingu . Temat mało rozeznany. Jak uniknąć błędów podczas wdrożeń narzędzi controllingowych przedstawi Renata Łukasik - Dyrektor Produkcji Rozwiązań ERP Asseco Business Solutions SA. Natomiast Grzegorz Zontek – Dyrektor ds. Rachunkowości i Finansów w PSE S.A. przedstawi problemy wdrażania systemów informatycznych . O budowie narzędzia wizualizacji danych HR pisze Katarzyna Piekut, która dzieli się swoimi doświadczeniami w tym zakresie.  

Artykuły w zakresie szeroko rozumianego controllingu logistyki coraz częściej goszczą na naszych łamach. Tym razem o wiekowaniu towarów , który jest kluczem do zarządzania towarów na magazynie. O tych problemach pisze Michał Hartmann – controller finansowy. Ile kosztuje kompletacja zamówienia i wysyłka do klienta? Czy warto w ogóle liczyć te koszty i dlaczego? Te pytania coraz częściej padają w przedsiębiorstwie, albo niedługo zaczną częściej padać, kiedy koszty działalności przedsiębiorstw zaczną jeszcze bardziej rosnąć. Odpowiedzi w artykule Romana Kotapskiego projektanta i wdrożeniowca systemów controllingowych. 

Czytaj i……pisz książki . O czym należy pamiętać? Poczytaj o prawach autorskich! Piszą o nich Małgorzata Wesołowska oraz Michał Dankowski z Grupy Wydawniczej Foksal sp. z o.o.

 Ponadto w najnowszym numerze również prawo, rachunkowość finansowa, analiza finansowa:

• P.S.A. – czy spełni oczekiwania start-upów?

• Dlaczego podatek dochodowy nie wynosi 19% wyniku brutto?

• Jak radzić sobie z inflacją? Metody zabezpieczenia biznesu przed radykalnym wzrostem kosztów.  

• Nowy świat, dla niektórych wspaniały.

Zapraszamy do naszych artykułów na stronie http://controlling-zarzadzanie.pl/ oraz do tradycyjnego wydania papierowego.

News

2022-05-05
Controller 5.0
2021-09-28
Dr Marta Celej