Konferencja IBCS Annual Conference

 16 lipca 2020 

IBCS Annual Conference 

3 lipca odbyła się konferencja IBCS Annual Conference. Jak wiele tegorocznych wydarzeń, również tematyka standardów komunikacji biznesowej IBCS dyskutowana była wirtualnie. Jako że członkami stowarzyszenia IBCS są osoby z ponad stu krajów, wydarzenie to przyciągnęło wielu pasjonatów tematyki skutecznego raportowania i prezentowania z całego świata. 

Poza wystąpieniami głównych osób z IBCS Institute, dr Jürgen Faisst i dr Rolf Hichert, ciekawie o praktycznym doborze KPI opowiadał Bernie Smith z brytyjskiego Made to Measure KPIs. 

Jak co roku certyfikowani konsultanci IBCS dyskutowali w równoległych sesjach na przeróżne tematy związane z doświadczeniami w raportowaniu według standardów. Nie zabrakło dyskusji o wykresach przebiegu w czasie, o porównywaniu danych na wykresach warstwowych, o prezentowaniu danych kosztowych w tabeli według metody dodawania i kalkulacji, o argumentach stosowania poszczególnych zasad i praktykach z projektów wdrożeniowych IBCS. Markus Wolff z chartisan podzielił się kilkoma bezcennymi i prostymi trickami w Excelu, które pozwalają na stosowanie standardów IBCS. 

Podczas wystąpienia Daniela Grünebaum z biotechnologicznej firmy globalnej Qiagen uczestnicy wydarzenia mogli poznać efekty prac IBCS z ostatnich miesięcy, co skutkowało skróceniem czasu w procesach raportowania o 70%. Ciekawie zaprezentował on raporty z wykorzystaniem trzech różnych narzędzi, z których każde spełniało standardy IBCS. Jednolitość i konsekwencja w każdym z raportów to droga do olbrzymiej optymalizacji działań. 

Po raz kolejny odbył się konkurs dla konsultantów IBCS, którzy zaledwie w dwi godziny zdalnej pracy tworzyli zestawy pomysłów na raporty sprzedaży firmy Discovery.
Zespół FP&A tej organizacji, pracujący nad raportami sprzedaży z całego świata w Polsce, przedstawił własne studium przypadku. Następnie 16 osób z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Indii, Turcji, Niderlandii, argumentowało swoje propozycje z zastosowaniem oznaczeń IBCS przed jury, które oceniało proponowane rozwiązania pod względem wartości biznesowej, zgodności ze standardami IBCS oraz jakości prezentowania przed publicznością.
 

Wirtualne wydarzenia mają ograniczenia związane chociażby z budowaniem relacji. Dlatego też organizatorzy mają nadzieję, że kolejna konferencja IBCS odbędzie się z formule tradycyjnej, być może hybrydowo uzupełnianej wirtualnie. 

Szczegółowe informacje: www.ibcs.com/2020 

  

Relacjonuje:

Edyta Szarska


IBCS Certified Trainer, Controlling Partner
  

News

2022-05-05
Controller 5.0
2021-09-28
Dr Marta Celej